Aktualności
 • Dziś rozpoczyna się cykl spotkań i debat poświęconych przyszłości Młodego Miasta organizowany przez Architekt Miasta

  21, paź 2021

  Dziś rozpoczyna się cykl spotkań i debat poświęconych przyszłości Młodego Miasta organizowany przez Architekt Miasta Gdańska.
  Pierwsze spotkanie (godz. 17.00, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku) to panel ekspercki w skład, którego wejdą: Zbigniew Canowiecki, Jacek Dominiczak, Arkadiusz Hronowski, Janusz Lipiński, Roman Sebastyański, Aneta Szyłak. Organizatorom zależy na rozpoczęciu więlowątkowej debaty na temat Młodego Miasta i zebraniu wielu perspektyw widzenia tej problematyki, by wspólnie nakreśłić wizję rozwoju tego obszaru. Kolejne spotkania będą odbywać się co tydzień w czwartki (z wyłączeniem dni świątecznych). Przyjmą one formę warsztatów, debat eksperckich jak i prezentacji postępu prac nad studiami nad kierunkami rozwoju Młodego Miasta. Konferencja podsumowująca odbędzie się 9 grudnia 2021 r.

  Czytaj więcej...
 • Do 17 listopada 2021 roku w Biuro Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożone są trzy projekty miejscowych planów

  21, paź 2021

  Do 17 listopada 2021 roku w Biuro Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożone są trzy projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego:

  👉 Brzeźno w rejonie ulic Krasickiego i Sybiraków
  Główny cel - budowa basenu dla trzech dzielnic: Brzeźna, Nowego Portu i Letnicy przy zespole szkolnym w Brzeźnie, ogólnodostępne tereny zieleni urządzonej, poprawa bezpieczeństwa dostępu do szkoły poprzez zabezpieczenie ciągów pieszych oraz ustanowienie rezerw terenowych dla obsługi drogowej.

  👉 Stogi rejon ulic mjr. H. Sucharskiego i prof. W. Andruszkiewicza
  Umożliwienie rozwoju funkcji przemysłowo-usługowo-składowych, wyznaczenie terenu na odprowadzenie wód opadowych, melioracji i urządzeń ochrony przeciwpowodziowej, dwa ciągi pieszo-rowerowe łączące ulicę prof. W. Andruszkiewicza z ulicą Wosia Budzysza i z ulicą Kaczeńce.

  👉 rejon kąpieliska morskiego Stogi II
  Ponowne wyłożenie projektu planu w poszerzonych granicach, jest efektem uwzględnienia uwag do planu złożonych m.in. przez Radę Dzielnicy Stogi (uchwała XXII/554/20 z dnia 2020-04-30). Celem planu jest umożliwienie rozwoju kąpieliska morskiego na Stogach w kierunku wschodnim poprzez m.in.: urządzenie i zagospodarowanie wejścia na plażę nr 25 w tym wyposażenie w toalety, natryski oraz inną infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną. Ponadto zapisy projektu planu pozwolą na realizację zieleni publicznej o charakterze parku leśnego wraz z urządzeniami rekreacyjnymi i małą architekturą w rejonie wejścia nr 26. W projekcie planu wprowadzone zostały zapisy zwiększające ochronę istniejącej zieleni w granicach terenów inwestycyjnych. Wyznaczone zostały grupy drzew do ochrony oraz wybrane szczególnie cenne okazy drzew do zachowania z wykluczeniem zmian zagospodarowania terenu, które mogą zagrażać ich naturalnej wegetacji. W planie wyznaczono również „leśny” ciąg pieszo-rowerowy w osi wschód-zachód o charakterze rekreacyjnym, obejmujący fragment trasy rowerowej GREENWAYS – nowożytne fortyfikacje Gdańska XX w. oraz pieszy szlak turystyczny – Szlak Fortyfikacji Nadmorskich (zgodnie z wnioskiem Rady Dzielnicy Stogi). Zmiany będą skutkować podniesieniem atrakcyjności plaży na Stogach z poszanowaniem wartości przyrodniczych wydm i lasów nadmorskich.

  Terminy dyskusji publicznych:
  ✅ Brzeźno w rejonie ulic Krasickiego i Sybiraków, 21.10 - 17:00
  ✅ Stogi rejon ulic mjr. H. Sucharskiego i prof. W. Andruszkiewicza, 25.10 - 17:00
  ✅ rejon kąpieliska morskiego Stogi II, 09.11 - 17:00

  https://www.brg.gda.pl/planowanie-przestrzenne/miejscowe-plany

  Czytaj więcej...
 • W weekend 22-24 października otwiera się NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku❗️🎨 Dwie wystawy, koncert, warsztaty i

  20, paź 2021

  W weekend 22-24 października otwiera się NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku❗️🎨 Dwie wystawy, koncert, warsztaty i wiele innych atrakcji nowa placówka kulturalna przygotowała na Weekend otwarcia: NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku!
  Sprawdźcie program ➡ http://www.nomus.gda.pl/pl/blog/otwarcie-nomus/

  📸 Dominik Werner

  Czytaj więcej...
 • To była wielka przyjemność patronować i uczestniczyć w jubileuszu 45-lecia klubu seniora na Zaspie Młyńcu.

  20, paź 2021

  To była wielka przyjemność patronować i uczestniczyć w jubileuszu 45-lecia klubu seniora na Zaspie Młyńcu.

  Na zaproszenie prezeski klubu Anny Woźniak, przybyło wielu gości, między innymi wiceprezydent Gdańska Monika Chabior, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów Gabriela Dudziak, Zarząd SM Młyniec z prezesem Piotrem Drewsem i dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 5 Iwona Zielnik. Najliczniejsza jednak była oczywiście reprezentacja zaspiańskich Seniorów. Nie brakowało wspomnień i wzruszeń. Cudownie widzieć, jak wiele energii i pasji do wspólnego działania mają gdańscy Seniorzy.

  Czytaj więcej...
 • 18, paź 2021

  W poniedziałek, 18 października o godz. 16.00 w sali obrad Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1 odbędą się obrady XL sesji Rady Miasta Gdańska. Głównym punktem będzie debata nad „Wizją rozwoju gdańskiej edukacji w kontekście projektowanych zmian prawa oświatowego”

  Czytaj więcej...
 • Zdjęcia z posta użytkownika Gmina Michałowo

  18, paź 2021

  Burmistrz Michałowa Marek Nazarko i Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Ancipiuk przywracają wiarę w ludzi.

  🟢Co oznacza zielone światło?
  „W domu oznaczonym od wieczora zielonym światłem znajdziesz doraźną pomoc. W zależności od naszych możliwości możesz liczyć na przykład na:
  posiłek,
  możliwość ogrzania się,
  możliwość wysuszenia lub zmiany ubrań,
  możliwość naładowania telefonu,
  prostą pomoc medyczną, lekarstwa.
  Nie pomożemy Ci w ukrywaniu się ani w dalszej podróży. Pomożemy Ci tylko przetrwać – w ramach solidarności z człowiekiem w potrzebie".

  Czytaj więcej...

Zobacz więcej
O mnie
 • Jestem Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska. Pracuję w Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej. W poprzednich kadencjach byłam również członkiem Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Kommisji Kultury i Turystyki, Komisji Rewitalizacji, Komisji Turystyki i Promocji Miasta oraz Komisji Edukacji. Reprezentuję RMG w Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych.
 • Jestem absolwentką Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym oraz Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Znam biegle język angielski oraz podstawy niemieckiego i francuskiego. Nauka języków obcych była moją pasją, na którą obecnie niestety brakuje mi czasu.
 • Platformie Obywatelskiej jestem od jej powstania w 2001 roku. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej w Gdańsku.
 • Należałam do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Pełniłam między innymi funkcję sekretarza, a później przewodniczącej Koła Gdańskiego.
 • Mam 40 lat, męża Michała, córkę Polę i syna Franciszka.
 • Uwielbiam podróże – latem nad ciepłe morze, a zimą w góry, na narty. Pasjonuje mnie zwiedzanie Europy, ale dzięki pracy w biurze turystycznym udało mi się poznać nawet odległy Hong Kong. Nie zamieniłabym jednak mojego Gdańska na żadne inne miasto.
Mój okręg wyborczy

Do Rady Miasta Gdańska zostałam wybrana przez mieszkańców Zaspy i Przymorza. Z tymi dzielnicami jestem związana od ponad 30 lat. Tu się wychowałam i chodziłam do szkoły. Tu zamieszkałam z moim mężem Michałem, a w zaspiańskim szpitalu przyszły na świat nasze dzieci.

Chciałabym przyczynić się do rozwoju Gdańska, tak aby Państwa i moje dzieci chciały tu żyć i wiązały z nim swoją przyszłość. Myślę, że również dzielnice potocznie nazywane blokowiskami mogą mieć swój urok i duszę, jeśli tylko będziemy potrafili o nie zadbać. Dlatego zachęcam Państwa do kontaktu i wspólnej pracy dla Gdańska. Mam nadzieję, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych dzielnic i Miasta.

Wykaz ulic w jednostkach pomocniczych Miasta Gdańska – OKRĘG Nr 5 – ZASPA MŁYNIEC, ZASPA ROZSTAJE, PRZYMORZE WIELKIE I PRZYMORZE MAŁE

ZASPA ROZSTAJE

1.        ALEJA JANA PAWŁA II  /od nr 3 do nr 29 nieparzyste i od nr 20 do nr 50 parzyste/
2.        BUDZISZÓW
3.        BURZYŃSKIEGO
4.        CIOŁKOWSKIEGO
5.        DRZEWIECKIEGO
6.        DYGASIŃSKIEGO
7.        JEŻEWSKIEGO
8.        KOMBATANTÓW
9.        KORCZAKA
10.        LESZCZYŃSKICH
11.        MAJEWSKICH
12.        MEISSNERA
13.        NECLA
14.        PLAC TRZECIEGO TYSIĄCLECIA
15.        POLONII GDAŃSKIEJ
16.        POWSTANCÓW WIELKOPOLSKICH
17.        WIECZORKIEWICZA
18.        ŻWIRKI I WIGURY

ZASPA MŁYNIEC

1.        BAJANA
2.        BRACI LEWONIEWSKICH
3.        DYWIZJONU 303
4.        HYNKA
5.        JANA PAWŁA II     /od nr 2 do nr 6 parzyste/
6.        NAGÓRSKIEGO
7.        PILOTÓW
8.        SKARŻYŃSKIEGO
9.        STARTOWA

PRZYMORZE WIELKIE

1.        ALEJA RZECZYPOSPOLITEJ
2.        CHŁOPSKA
3.        CZARNY DWÓR
4.        DĄBROWSZCZAKÓW
5.        JAGIELLOŃSKA
6.        JELITKOWSKI  DWÓR
7.        KOŁOBRZESKA
8.        OBROŃCÓW  WYBRZEŻA
9.        OLSZTYŃSKA
10.        OPOLSKA
11.        PIASTOWSKA
12.        WIKA-CZARNOWSKIEGO

PRZYMORZE MAŁE

1.       BYDGOSKA
2.       BZOWA
2.       CHŁOPSKA
3.       CHOCISZEWSKIEGO
4.       CZERWONY DWÓR
5.       KĘTRZYŃSKIEGO
6.       KRZYWOUSTEGO
7.       LESZKA BIAŁEGO
8.      OBOTRYCKA
9.      PIASTOWSKA
10.    POZNAŃSKA
11.     RZEPICHY
12.    BENIOWSKIEGO
13.    BORA-KOMOROWSKIEGO
14.    DROSZYŃSKIEGO
15.    KUPAŁY
16.    LĘBORSKA
17.    MORAWSKA
18.    MSCIWOJA II
19.    SAMBORA
20.   SLOWIANSKA
21.   SUBISLAWA
22.   SWIETOPELKA
23.   ZIEMOWITA
24.   DARLOWSKA
25.   FROMBORSKA
26.   MAJDERA
27.   PLAC NAJSWIETSZEJ MARYI PANNY
28.   SLASKA
29.   TOLKMICKA
30.   WLADYSLAWOWSKA
31.   ZGODY I
32.   ZGODY II
33.   KOŁOBRZESKA
34.   KRYNICKA
35.   SOLIKOWSKIEGO
36.   ARKOÑSKA
37.   MALBORSKA
38.   PUCKA
39.   SLUPSKA
40.  SZCZECINSKA

Kontakt
wiadomość: